Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Новоизбран домоуправител не ми представя протокола от събранието и подписания договор с Теленор

10.03.2016 - Съседи - 4 Отговори     (0)

На 26,01,16 г имаше събрание на входа за избиране на нов домоуправител и разглеждане на предложение на Теленор за сключване на нов договор за антена на покрива-имахме 10 г-шен,който изтече юли 15 г.На 24.01.16 помолих съседи да предадат ,че влизам в болница за операция и да отложат събранието с една седмица.Един от тези съседи ми каза тогава,че предходната седмица е минал кандидат домоуправителя по апартаментите и е взел подписите вече-преди събранието.Предали са молбата ми,но този който иска да стане домоуправител не се е съобразил с искането ми.Били са 7-8 човека на събранието и съсед който е присъствал ми каза,че са решили да направят ново в друг ден,тъй като са малко.На 3-4 февруари ходих до новоизбрания домоуправител ,за да попитам как е протекло събранието.Отговори ми ,че той е избран и договора с Теленор подписан.На искането ми да ми представи копие на протокола от събранието и договора , ме мотае и до момента не ми ги представя.Как да се снабдя с тях?

									Анелия

Анелия

Отговори (4)    Коментара (4)

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

10.03.2016

Отговор: Приетите решения на проведено събрание на етажната собственост следва да бъдат оповестени по следния начин - управителят в седемдневен срок от провеждането на събранието поставя на видно и общодостъпно място на входа на сградата съобщение за изготвянето на протокола. За поставяне на съобщението се съставя протокол от управителя и един собственик, ползвател или обитател, в който се посочва датата, часът и мястото на поставяне на съобщението. С писмено искане до управителя можете да изискате копие от протокола на основание чл. 16, ал. 7 от Закона за управление на етажната собственост.


За контакти

											Анелия

Анелия

10.03.2016

Коментар: Благодаря за отговора.Края на месец февруари му връчих такова писмено искане.Резултат няма .Няма яснота дали е подписан договора с Теленор,няма яснота при какви условия е подписан договора,ако е подписан такъв.Какво мога да направя в случая,като не желая да се карам с него?



За контакти

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

11.03.2016

Отговор: В такъв случай съветът ми е да изпратите нотариална покана до управителя, като изискате представянето на протокола от общото събрание на етажната собственост в определен срок (например 7 дневен) от получаването на нотариалната покана.


За контакти

											Анелия

Анелия

11.03.2016

Коментар: Благодаря за отговора.Хубава вечер.


За контакти

											Анелия

Анелия

15.03.2016

Коментар: Нотариална покана до управителя е изпратена и получена от него, като той зави,че въпреки това,няма да ни предостави копие от протокола от общото събрание и копие от сключения договор.Аз успях от мобилния оператор да изискам копие от договора,без да са ми предоставили копие от протокола.Но в това копие е скрита наемната сумата,която трябва да ни плащат.Как да разберем каква сума ще ни превеждат от мобилния оператор?След като не става с нотариална покана,как?



За контакти

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

15.03.2016

Отговор: При тази хипотеза е налице нарушение на задълженията на управителя по смисъла на чл. 56, ал. 1 ЗУЕС, за което същият се наказва с глоба от 300 лв. до 1000 лв. Установяването на нарушението на управителя се установява с протокол, съставен от контролния съвет. Когато в етажната собственост няма избран контролен съвет, протоколът се съставя от контрольора и двама собственици и/или ползватели. След съставянето на протокола контрольорът незабавно го предоставя на общинската или районната администрация. Актът за установяване на нарушението се съставя от общинската или районната администрация, а наказателното постановление се издава от кмета на общината или района или от оправомощено от него длъжностно лице.


За контакти

											Анелия

Анелия

15.03.2016

Коментар: Благодаря за отговора.Нямаме контролен съвет,нито контрольор,имаме само домоуправителя.Съответно трима собственика съставяме протокол за нарушение и го предоставяме на общинската или районната администрация? Трябва ли да е нотариално заверен протокола?



За контакти

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

16.03.2016

Отговор: Не е необходимо протоколът за нарушението, съставен от тримата собственици в етажната собственост, да е с нотариална заверка на подписите.


За контакти

Популярни въпроси - Съседи

Виж всички въпроси

Разширяване на път Здравейте, Имам следния проблем. Живеем в предпоследната къща, намираща се на главен път. От зад също има път, който досега стигаше само до нас. Сега... Последен отговор - 13.07.2017 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

Умишлен запушен въздуховод в баня Вече няколко години съседката над мен е запушила умишлено комина в банята ,тя е последен етаж и така лишава всички от притока на въздух в банята 7 ет.под... Последен отговор - 19.06.2017 от адв. Симеонова

2 Отговори

Кой да сезирам за незаинтересуваност и неизпълнение на задължение на... Имаме проблеми със съседите над нас- постоянна музика,ремонти до сред нощ,блъскане,бягане...Обаждали сме се на 112,имаме жалби в полицията.По наше искане... Последен отговор - 30.08.2017 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Самоволно прекъсване на канал от съсед Здравейте, имотът ни граничи с улица,която съществува по кадастрален план,но общината не е приключила процедурата по отчуждаване.От нашия имот са... Последен отговор - 15.09.2017 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

земеделски имот - граници Моля да ми дадете примерен текст на споразумение между съседи за имотни граници. Ние имаме имот, включващ къща с акт 16 от 2003 г. и дворно място. Новият... Последен отговор - 14.10.2017 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив