Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Данък смет?

06.09.2014 - Данъци и такси - 7 Отговори     (0)

Здравейте.
Имам въпрос. Плащам данък смет на три апартамента. Като се водя живуща само в единия. Другите са необзаведени и не ги използвам. Защо плащам данък смет на три места, а данък смет не е на никак малка стойност? Направих запитване в данъчното и ми обясниха, че ако не живея там всяка година се плащали такси и много обикаляне, за да се доказва, че няма живущи, а таксите по разправиите ми излизали колкото данъците, които са над 1000 лв. годишно, тъй като са с голяма квадратура и акт 16 е издаден 2009 година, което автоматично го прави ново строителство, а не е. Моля да ме насочите има ли вариант да не заплащам данък смет за жилище, в което не живея? Четох, че може да правят промени за данък смет въз основа на изразходеното количество вода и енергия в жилище или на човек, но засега не мога да разчитам на законопроект, който още обсъждат.

									Татяна

Татяна

Отговори (7)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

09.09.2014

Отговор: До края на всяка година се подава заявление-декларация, че имотът няма да се ползва през следващата година. Това е основание да не Ви се начислява такса смет, съответно, няма да я плащате.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Димана

Димана

09.09.2014

Отговор: В подобна ситуация съм.От сайта на община Пловдив:

ПРИЛАГАНИ ДОКУМЕНТИ
- Декларация по чл.19В,ал.1,т.2 и т.3 от НОАМТЦУ на територията на Община Пловдив;
Удостоверение от Електроразпределение;
Удостоверение от ВиК;
Удостоверение от Топлофикация.
Посочените документи следва да бъдат представени в 2 екземпляра.
Водата, тока и парното(ако има) трябва да са изключени от техници на ВИК и ЕВН. Удостоверенията и декларациите се подновяват всяка година. Дано има промени на централно законодателно ниво. Имаше дебат по медиите.



За повече информация: http://http://www.plovdiv.bg/%d1%83%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3%d0%b8/%d0%b0%d0%b4%d0%bc%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%bd%d0%b8-%d1%83%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3%d0%b8/%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%be/ | За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

11.09.2014

Отговор: От 1 януари 2014г. има промяна в ЗМДТ: Чл. 71. (Изм. - ДВ, бр. 153 от 1998 г.) Не се събира такса за:
1. (изм. - ДВ, бр. 103 от 1999 г., в сила от 01.01.2000 г., изм. - ДВ, бр. 119 от 2002 г., в сила от 01.01.2004 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) сметосъбиране и сметоизвозване, когато услугата не се предоставя от общината или ако имотът не се ползва през цялата година и е подадена декларация по образец от собственика или ползвателя до края на предходната година в общината по местонахождението на имота;

Тоест, освен декларация, не трябва да искат нищо друго. Ако искат сметки и спрян ток, обърнете се към адвокат.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Димана

Димана

15.09.2014

Отговор: Благодаря, г-жо Миткова за информацията за законодателните промени. Днес 15 септ. в телефонен разговор служителка от община Пловдив съобщи, че засега не се приемат декларации за освобождаване от такса битови отпадъци за следващата година.



За контакти

											Димана

Димана

16.11.2014

Отговор: Вече има промяна в реда за освобождаване от такса за битови отпадъци в община Пловдив. Не е необходимо да спирате тока и водата. Може да си разпечатате деклaрацията, с която оторизирате общината да прави проверка на електромерите и водомерите ви.

http://www.plovdiv.bg ; Административни услуги към Местни Данъци и Такси ; N11

ЗАЯВЛЕНИЯ (образци), № на обр.
Декларация по чл.71, т.1 от ЗМДТ и чл. 19В, ал.1,т.2 и т.3 НОАМТЦУ на територията на Община Пловдив





За контакти

											Димана

Димана

26.03.2016

Отговор: Имам подадена декларация за освобождаване от такса битови отпадъци в община Пловдив. В новото съобщение за местни данъци таксата е намалена малко повече от половината в сравнение с предишни години, но не е 0.00. В телефонен разговор с общината разбрах, че сумата се формирала от 3 компонента, като за единия няма освобождаване. Къде мога да прочета повече? Служителката не можа да ми посочи нормативна база. Как е в други населени места?


За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

28.03.2016

Отговор: Информацията, която Ви интересува следва да се съдържа в съответната наредба ба общината. Същата вероятно е качена в сайта на общината - общински съвет.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Данък на откраднат автомобил Здравейте, През 06.2014 г. ми откраднаха колата, която имаше застраховка каско и застрахователите прибраха малък и голям талон и ключовете. След около 5-6... Последен отговор - 19.11.2017 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Данък наем Сключих договор /само от мое име/, че отдавам жилище под наем. Жилището по Нотариален акт е 50% моя собственост и 50% собственост на майка ми. Мога ли сега с... Последен отговор - 11.11.2017 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Не платени данъци Добър ден,моля да ми кажете имали някаква възможност да се отнеме собстеноста придобита чрез наследство в полза само на единия от двама наследници,тъй... Последен отговор - 11.11.2017 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Прехвърляне на MPS Прехвърляне на МПС - Данък ? Прехвърляне на МПС - данък ? Здравейте! Искам да продам автомобила си, който е закупен през април 2017 и въпроса ми е трябва ли да предоставям квитанция за платен данък пред нотариус?... Последен отговор - 23.10.2017 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

такса смет Здравеите ! Имам апартамент в София в който не живее никой. Аз не живея в България. Каква декларация трябва да попълняи и откъде мога да я принтирам за да... Последен отговор - 2.11.2017 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив