Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Разваляне на договор за аренда

02.08.2017 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Ако имота има аренден договор и се продаде с тази тежест , новият собственик има ли право да иска разваляне на този договор след като той не е сключен с него и в краен случай ако договора не може да бъде развален , може ли новия собственик да иска промяна на цената на наема и как ?

									ani

ani Брокер

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

03.08.2017

Отговор: Ако договорът за аренда е вписан в Служба по вписванията, то новият собственик е обвързан с договора. Няма как да иска разваляне, на основание смяна на собствеността. Освен, ако в самия договор има такава клауза, касаеща прекратяването му.
Не може да иска и промяна в цената. Може единствено да прекрати договора по съдебен ред, ако не му се плаща арендата. Тоест, купува имот с тежест, която тежест е вписана и публична. И ще трябва да търпи тази тежест.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

05.08.2017

Отговор: Здравейте!
След като земята, която искате да продадете е отдадена под аренда, или има налице аренден договор, то задължително при продажбата, новият собственик ще е правоприемник на сключеният аренден договор до неговото прекратяване.
Договорът може да бъде прекратен по взаимно съгласие между новият собственик и арендатора, или по съдебен ред, но при всички случаи с изтичане на срока за който е сключен договора, той се прекратява.Цената не може да се променя едностранно от новият собственик.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Призована като ответник , без да съм такъв ЗАД "Даллбогг" е завел дело в РС-Добрич срещу лице с моето име и ЕГН, но с адрес в добричко село (аз съм от Варна). От съда са извършили служебна справка... Последен отговор - 16.11.2017 от Ренета Стоянова

10 Отговори

Собственик на земя с жилищна сграда, но няма собственост в сградата Собственик съм на 1/3 от земя върху която е построена жилищна сграда. Върху земята (където отдолу са подземните гаражи), е построена лека постройка с... Последен отговор - 11.11.2017 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

права при ползване на земеделски имоти, собственост на много знайни и незнайни... Наследодателят е починал преди 1900 година-. Има над 52 наследници. Част от тях не знаят, не се интересуват или не искат да се занимават с управление на... Последен отговор - 13.11.2017 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

ЗУЕС, такса вход, чл.51 ал.6, препраща към ал. 1 - тълкуване По проект в новострояща се сграда е предвиден медицински център за доболнична помощ на 1-ви и 2-ри етажи обединени с вита стълба, общо около120 кв., със... Последен отговор - 14.11.2017 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

прилежаща площ от земята за ползване от суперфициарите в двуежана жилищна сграда Здравейте, собственик съм на първи жилищен етаж от двуетажна къща етажна собственост, собственик на дворното място УПИ е 130 кв.м. с граници от 2 страни... Последен отговор - 16.11.2017 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив