Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Работно време на заведения в блок

04.02.2011 - Наем - 1 Отговори     (0)

Има ли право домсъветът да определя работното време на заведения в блока? Описва ли се това в договора за наем и с какво мнозинство може да се реши дали дадено помещение (общо за входа) да бъде отдадено под наем?

									Гергана Петрова

Гергана Петрова Друго
Стара Загора

Отговори (1)   

04.02.2011

Отговор: Работното време на заведения в жилищни сгради се определя от общината.
Правомощия на общото събрание-
Приемане на решения от общото събрание-
Общото събрание на собствениците приема решения:
1. единодушно - за предприемане на действия за надстрояване и пристрояване, както и за
учредяване право на ползване или право на строеж;
2. с мнозинство не по-малко от 75 на сто от представените идеални части от общите части на
етажната собственост - за изваждане на собственик по реда на чл. 45 от Закона за собствеността;
собственикът, за когото се отнася решението, не участва в гласуването;
3. с мнозинство не по-малко от 67 на сто от представените идеални части от общите части на
етажната собственост - за обновяване и за извършване на основен ремонт.
(3) Извън случаите по ал. 2 решенията се приемат с мнозинство, повече от 50 на сто от
представените идеални части от общите части на етажната собственост.
(4) Решенията по ал. 1, т. 2 и 3 се приемат при спазване на изискванията за кворум по чл. 15, ал.
1.



За повече информация: http://www.imoti-vd.hit.bg | За контакти

Популярни въпроси - Наем

Виж всички въпроси

Имате проблем с ... Здравейте, Благодаря Ви за отговорите, но тъй като бях подала сигнал,[причината е че съсед над мен прави ремонт,и въпреки,че няколко пъти го помолих,тъй... Последен отговор - 26.09.2017 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Проблем с наемодател Наехме апартамент през 2015 и изрично поискахме договор,разписки за платен наем,приемо-предавателен протокол за състоянието на апартамента,които не... Последен отговор - 17.09.2017 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Права за жилище без акт 16 Здравейте, тъй като живея в апартамент без акт 16,искам да попитам при нарушение на обществения ред от съседи, дали имам някакви права и мога ли да подам... Последен отговор - 25.09.2017 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Жилище без акт 16 Здравейте, тъй като живея в апартамент без акт 16,искам да попитам при нарушение на обществения ред от съседи, дали имам някакви права и мога ли да подам... Последен отговор - 24.09.2017 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Жилище без акт 16 Здравейте, Благодаря Ви за отговорите, но тъй като бях подала сигнал,[причината е че съсед над мен прави ремонт,и въпреки,че няколко пъти го помолих,тъй... Последен отговор - 26.09.2017 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив