Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Продажба на имот, купен с лихвоточки

04.03.2012 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Искам да продам имот-къща и двор. Купен е с лихвоточки. Чух, че това може да е проблем при продажба. Така ли е и защо? Мога ли да осъществя продажба?

									Елена Василева - Иванова

Елена Василева - Иванова Друго

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

05.03.2012

Отговор: § 4а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 1992 г.) При продажба на жилище, придобито при условията на § 5 от преходните и заключителните разпоредби на Постановление № 8 на Министерския съвет от 1991 г. за либерализиране на цените и социалната защита на населението, Постановление № 69 на Министерския съвет от 1991 г. за реда за продажба на готовите жилища от жилищните фондове на министерството на отбраната, министерството на вътрешните работи и Войските на министерството на транспорта и при условията на този закон, продавачът възстановява получените преференции по съответния източник на финансирането им.

Има вероятност нотариусът да иска документ, че сте възстановили компенсацията, макар да има становища, че ако са изтекли 5 години от придобиването на имота, при продажба получените компенцации не се връщат. Не знам къде се намира имота, но чуйте мнение от поне двама нотариуси.



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Отделяне на таван ЗЗдравейте! Имаме имот, към който има таван и мазе. На таваните има вода, но няма мръсен канал. Има обаче възможност да се направи. Възможно ли е тавана да... Последен отговор - 13.12.2017 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Продажба на земеделска земя Здравейте, имам следното питане. Трима наследника сме и имаме наследствен имот-земеделска нива, която се намира до ваканционно селище и собственика на... Последен отговор - 10.01.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Продажба на дарен имот Здравейте интересува ме мога ли да продам дарения ми апартамент на двете си деца Последен отговор - 3.01.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

прехвърлен апартамент с договор за гледане и издръжка Собственик на апартамент е сключил договор за гледане и издръжка с дъщеря си и единият внук /син на дъщерята/.След неговата смърт кой какви части ще... Последен отговор - 5.01.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Продажба на автомобил Продадох автомобил, който вече е регистриран в КАТ на името на купувача.Трябва ли да отпиша колата от моето име и, ако да, къде - в КАТ или Данъчната... Последен отговор - 8.01.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив