Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Продажба на имот

23.07.2017 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Задължително ли пресъствието на съпругът ми (чужденец) когато продавам имот с нотариален акт само на мое име ?

									Валентина

Валентина

Отговори (1)   

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

23.07.2017

Отговор: Здравейте!
Без значение е съпругът Ви български гражданин или чужд гражданин е. Важното е, че имате сключен граждански брак.
Ако става въпрос за семейно жилище, без значение преди брака или по време на брака придобито и има деца от брака, то задължително важи разпоредбата на чл.26 от СК: "Действията на разпореждане със семейното жилище - лична собственост на единия съпруг, се извършват със съгласието на другия, ако двамата съпрузи нямат друго жилище - обща собственост или лична собственост на всеки един от тях."
Когато става въпрос за жилище , което не е семейно , т.е. жилище, което не е обитавано от семейството - отново се иска съгласието на съпруга.
Ако продадете жилището без съгласието на другия собственик, същият има право да оспорва сделката в 6- месечен срок от узнаването.
Изключение от всичко горенаписано имаме тогава, когато между страните има уреден предбрачен или брачен договор, съгласно който всеки съпруг може да се разпорежда със собствените си имоти без съгласието на другия съпруг.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон - 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Продажба на апартамент Здравейте,искам да продам апартамент дарен от баба ми,нотариуса ми иска документ кога се е развела баба ми,такъв документ никъде не мога да намеря... Последен отговор - 4.02.2018 от Кристина Найденова

2 Отговори

ИМОТ С НАСЛЕДНИЦИ БЕЗ НАТОРАЛЕН АКТ 123 ДОБЪР ДЕН ! В момента оправям документи за една наследствена къща на моя дядо,коята немога да намеря нот. акт (в общината няма такъв) ,ходих и в съда там... Последен отговор - 10.02.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Разминаване на нотариален акт със скица Здравейте, Имам имот, който по нотариален акт е 330 кв.м., но по скица имота е 420 кв.м., въпроса ми е по какъв начин може да се оправи тази разлика и възможна... Последен отговор - 5.02.2018 от Кристина Найденова

2 Отговори

Продажба апартамент с прилежащо мазе отделно. Здравейте, продавам апартамент, към който имам мазе, което искам да си запазя. Новият евентуален собственик не иска да го купи, защото му оскъпява... Последен отговор - 2.02.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

ИМОТ С НАСЛЕДНИЦИ БЕЗ НАТОРАЛЕН АКТ ДОБЪР ДЕН ! В момента оправям документи за една наследствена къща на моя дядо,коята немога да намеря нот. акт (в общината няма такъв) ,ходих и в съда там... Последен отговор - 10.02.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив