Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Документи земеделска земя

12.07.2017 - Продажба на имот - 5 Отговори     (0)

Здравейте,
При издаден констативен нотариален акт, на база документи - Решение на ОСЗ за възстановяване правото на собственост, данъчни оценки, скици, удостоверение за наследници, трябва ли отново да се издават данъчни оценки, актуални до края на 2017 г. - при евентуална продажба?
Благодаря за отделеното време!
Лека вечер!

									Диана Александрова

Диана Александрова Друго
София

Отговори (5)    Коментара (2)

											Таня Китик

Таня Китик

12.07.2017

Отговор: При продажба задължително трябва да представите актуална данъчна оценка на имота. Издадените до 30 юни на текущата година удостоверения за данъчна оценка на основание чл. 264, ал. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс са валидни до тази дата, а издадените след тази дата - до края на текущата година. Когато данъчните задължения за имота са платени за цялата година и това обстоятелство е вписано в удостоверението, то е валидно до края на текущата година независимо от датата на издаването му. Удостоверенията за данъчна оценка на незастроени земеделски земи са валидни до края на текущата година.



За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

12.07.2017

Отговор: Здравейте, г-жо Александрова!
Отговорът е "ДА".
Предишната данъчна оценка не се е изменила като стойност, но е консумирана като документ - при всяка сделка трябва да бъде представено удостоверение за данъчна оценка в ОРИГИНАЛ пред нотариуса. Нея той прилага в нотариалното дело и няма как да бъде ползвана отново.
Ще се наложи да извадите нова данъчна оценка за евентуалната продажба.

Успех Ви пожелавам!

С поздрав: адв. Симеонова
гр. София
ул. "Христо Белчев"18
0884945256
0898206091
advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

13.07.2017

Отговор: Здравейте!
Документите, които сте посочили са достатъчни , за да бъде реализирана продажба. Единственото, което не сте посочили е описанието на имота.
Що се отнася до скиците и данъчните оценки, то те важат за 6 месеца от издаването им.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
мобилен телефон за връзка: 0887 201 222



За контакти

											Диана Александрова

Диана Александрова

13.07.2017

Коментар: Благодаря на всички за бързите и подробни отговори! Да, не съм споменала, че става въпрос за земеделска земя - ниви. Правилно - Оригиналите на данъчната им оценка останаха в нотариуса, но копия от тях бяха нотариално заверени от същия нотариус. И евентуалната продажба също би била при него.....
Лек следобед Ви желая!



За контакти

											Кристина Найденова

Кристина Найденова

13.07.2017

Отговор: Ако данъчната оценка е валидна до 31.12.2017г., нотариално заверени копия от документа ще ви свършат работа дори и да изповядвате сделката при друг нотариус. Скиците издадени от АГКК са безсрочни.


За повече информация: http://www.agencyevina.com | За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

13.07.2017

Отговор: В този случай няма нужда от нови данъчни оценки, ако осъществите продажбата до края на текущата година.

Успех!

С поздрав: адв. Симеонова
гр. София
ул. "Христо Белчев"18
0884945256
0898206091
advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

											Диана Александрова

Диана Александрова

13.07.2017

Коментар: Отново Ви благодаря! Наистина беше важно да знам всички тези детайли! Благодаря за успокоението!
Успешна работа и ден на всички Ви!
Дай Боже и аз да имам успех!
Непременно ще пиша, вероятно през август!
Благодаря!



За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Продажба на земеделска земя Здравейте, имам следното питане. Трима наследника сме и имаме наследствен имот-земеделска нива, която се намира до ваканционно селище и собственика на... Последен отговор - 10.01.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

прехвърлен апартамент с договор за гледане и издръжка Собственик на апартамент е сключил договор за гледане и издръжка с дъщеря си и единият внук /син на дъщерята/.След неговата смърт кой какви части ще... Последен отговор - 5.01.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Продажба на автомобил Продадох автомобил, който вече е регистриран в КАТ на името на купувача.Трябва ли да отпиша колата от моето име и, ако да, къде - в КАТ или Данъчната... Последен отговор - 8.01.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

запазване на ипотеката при продажба на апартамент Здравейте, преди няколко години със съпруга ми купихме апартамент, като за изплащането му аз сключих договор за ипотека. Можем ли сега да продадем на... Последен отговор - 16.01.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Наследство Здравейте,децата ми са малолетни наследници на починалия си баща, с когото не сме имали граждански брак.Починалият е бил съдружник в ООД.Преживелия... Последен отговор - 16.01.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив