Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Авансов данък върху доход от наем

01.09.2011 - Данъци и такси - 1 Отговори     (0)

Здравейте!
Касае се за наемодател пенсионер за изслужено време и старост, който е и с намалена над 50% работоспособност. През месец август е достигнал доход от наеми в размер на 7900 лв. за 2011 г. До момента не е удържан авансов данък, тъй като /ако правилно сме разбрали/ , той не се дължи до достигане на необлагаемия минимум от 7920 лв. Ще Ви бъдем много благодарни, ако получим отговор на следните въпроси:
1. Кога трябва да се удържи и кога да се внесе данъкът?
2. Включва ли се пенсията към облагаемия доход?

									Радка Нейчева

Радка Нейчева

Отговори (1)   

											Милена Миткова

Милена Миткова

01.09.2011

Отговор: Пенсията категорично не се включва в облагаемия доход.
Доходите от наем първо се намаляват с 10% нормативно признати разходи, полученото е данъчната основа. Дължимият данък е в размер на 10%.
Авансово се внася данък върху доход от наем, ако платецът на дохода /наемателят/ е юридическо лице или самоосигуряващо се лице. Задължението за плащане на този данък е на наемателя. Повече подробности можете да прочетете в секция "Съвети" тук. Подробно е обяснено всичко. Ето линк: http://ceb.bg/01/09/2011/novoto-pri-danyk-vyrhu-dohodi-ot-naem-idd-1823.html



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

спорен имот-данъци Здравейте!Имахме съдебен спор за имот !от 2008-2012год.Делото печели другата страна на всички инстанции!Разполагаме с необходимите решения. След това... Последен отговор - 2.12.2014 от АННА ГЕОРГИЕВА

4 Отговори

не платени данъци На мое име имам закупен мотор през 2007г но не е заведен в данъчното и не са му плащани данъци до този момент,има ли начин част от тези задължения да ми... Последен отговор - 8.12.2014 от Милена Миткова

1 Отговори

ЗМДТ декларация по чл.14 Здравейте, Трябва ли да се декларира с Декларация чл.14 ЗМДТ асфалтова площадка към автосервиз на юридическо лице при положение че: -асфалтовата... Последен отговор - 12.12.2014 от Васил

1 Отговори

Облане с местен данък на сграда декларирана след законоустановения срок Здравейте! Декларирам след законоустановеният срок въведена в експлоатация сграда през 2012 г., като коригиращата декларация със закъснение я подавам... Последен отговор - 10.12.2014 от Васил

1 Отговори

регистрация на мпс Мога ли да регистрирам лек автомобил в данъчната служба по моя постоянен адрес, който е различен от този на съпругата ми,който е в друга община като се... Последен отговор - 12.12.2014 от Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси
Свържете се с нас

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив