Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Дадени отговори - личен профил

Успешно добавено в бележника!

Изпрати съобщение

consultestates

17747
точки

 

20
кредити

Отговори: 22 Съвети: 38 Посещения:5827
Въпроси: 0 Публикации: 28 Коментари: 0
Включи се към моята мрежа: https://ceb.bg/index/register/inv/85 - Линк за покана
Дадени отговори: 22
Експерти в ceb.bg
Как сте си подбирали експертите си в началото и как бихме могли,останалите да получим тази възможност, при наличие на опит и капацитет от знания?
Раздел:

Покупка на имот

Зададен на: 06.12.2010 Последен отговор: 06.12.2010
 

Отговор на consultestates : Всеки има право да бъде Експерт в ceb.bg! Отговорите не са ограничавани от към знания и умения т.е. и неспециалист има право да коментира зададена тема или въпрос. Естествено отговорите на качествените специалисти винаги личат и показват компетентността на отговарящия!

Дата на отговора: 06.12.2010  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Интересувам се как се формира такса смет за бизнес сгради, дължима към общините по местонахождение на имота в страните от ЕС?
Интересувам се как се формира такса смет за бизнес сгради, дължима към общините по местонахождение на имота в страните от ЕС? По ЗМДТ у нас тази такса се изчислява върху отчетната стойност (не върху данъчната оценка), макар че няма връзка върху стойността на сградата и обема на изхвърляния боклук. Това много оскъпява поддръжката. Помогнете ми с практики в другите европейски страни. Подготвяме публично поставяне на въпроса.
Раздел:

Данъци и такси

Населено място:

София

Зададен на: 22.11.2010 Последен отговор: 29.11.2010
 

Отговор на consultestates : Данъчното облагане на такса смет в различните държави-членки се различава и няма точно единно законодателство на Европейския съюз (ЕС), което да хармонизира този сектор. В този смисъл, законодателството в тази област остава изцяло подчинено на националното законодателство и правила във всяка една страна. За подробна информация по темата, посетете интернет страницата на Европейската мрежа за наблюдение и информация на околната среда (EIONET), на следния адрес: http://scp.eionet.europa.eu/definitions/instruments Не разполагаме с конкретна информация за системата на таксуване на сметта в различните страни. Независимо от това, тъй като правите обстойно проучване по темата, бихме искали да Ви поканим на интернет страницата на Генерална дирекция (ГД) „Околна среда“ на Европейската комисия , където ще намерите цялото съществуващо законодателство, касаещо сметта и полезни връзки по темата: http://ec.europa.eu/environment//waste/index.htm И накрая, желаем да Ви информираме, че за да проверите каква е системата за изчисляване на такса смет в различните държави-членки, ние Ви препоръчваме да се свържете с компетентните органи във всяка една държава или да потърсите информация на техните интернет страници. Вероятно това биха могли да бъдат съответните Министерства на околната среда. Порталът на Националната публична администрация, достъпен от портала на Европейския съюз, предоставя полезна за Вас допълнителна информация и подходящи контакти: http://europa.eu/about-eu/27-member-countries/countries/index_bg.htm Надяваме се, че информацията Ви е била полезна.

Дата на отговора: 29.11.2010  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Мога ли да изгоня човек, който живее в отдаден под наем имот, но не е наемател?
Мога ли да изгоня човек, който живее в отдаден под наем имот, но не е наемател? Лицето живее там вече 6 месеца, а трябваше да остане само две седмици.
Раздел:

Наем

Зададен на: 01.10.2010 Последен отговор: 01.12.2010
 

Отговор на consultestates : По-скоро не. Ако наемателят не иска да го изгони и не сте поставили условие да няма други хора, то не би трябвало да създавате проблем :)

Дата на отговора: 05.10.2010  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори
Какъв е най-дългият срок за сключване на договор за наем?
Синът ми е студент в София. Искам да му намеря апартамент под наем, но за по-дълъг период от време. Разбрах, че стандартните договори са за година. Мога ли да подпиша за 5 или повече?
Раздел:

Наем

Зададен на: 01.10.2010 Последен отговор: 22.04.2011
 

Отговор на consultestates : Съгласно чл. 229 от Закона за задълженията и договорите (ЗЗД) срокът на наемните отношения не може да бъде по-дълъг от 10 години. Лицата,които могат да вършат само действия по обикновено управление,не могат да сключват договор за наем за повече от три години.-чл.229 ал.2 ЗЗД Независимо, че законодателството дава възможност за по-дълъг срок, не се препоръчва на този етап от нашето икономическо развитие дългогодишен договор. Ако все пак той е наложителен, то е добре и за Наемодателя, и за Наемателя, договорът да бъде нотариално заверен и вписан в книгите на Нотариата. Това предпазва имота от продажба и запазва отношенията между Наемодателя и Наемателя.

Дата на отговора: 01.10.2010  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори
Право на чужденец да притежава земя в България?
Здравейте :) Моя приятелка иска да купи малък семеен хотел в Созопол. Тя е рускиня, а съпругът й е българин. Разбрах, че няма право да притежава земя в България. Може ли да има проблем и да не може да се сдобие със собственост?
Раздел:

Покупка на имот

Зададен на: 01.10.2010 Последен отговор: 29.11.2010
 

Отговор на consultestates : По силата на чл.19 ал.1 от Семейния кодекс, всички вещи и права върху вещи, придобити по време на брака принадлежат на двамата съпрузи. В съответствие с конституцията като върховен нормативен акт е недопустимо чужденецът-съпруг да придобие земя в България. Законът допуска да има отделна самостоятелна собственост на постройката и тя да е независима от собствеността върху терена. Обект на правна сделка може да бъде само сградата без земята или само земята без сградата. По този начин съпругът чужденец може да стане собственик на сграда или на отеделен обект от нея: цяла самостоятелна постройка или апартамент, офис, магазин, гараж. Земята, обаче при покупка, няма да стане семейна имуществена общност, а лична имуществена общност на само един от съпрузите, който има българско гражданство. Правни възможности да се формира семейна общност върху земята изисква допълнителни процедури. Едната е двамата съпрузи да учредят заедно търговско дружество най-често ООД, в което имат равни дялове като съдружници. Регистрираното в България дружество ще бъде местно лице и спрямо него няма да има каквито и да е ограничения за придобиването на собственост. Другата възможност е съпругът - български гражданин, да закупи земята, а другият съпруг сградата или частта от нея, обект на покупко-продажбата Съпругът-чужденец, ще придобие самостоятелно и собствеността върху всичко, построено върху терена, ако му бъде учредено право на строеж от другия съпруг- български гражданин.

Дата на отговора: 01.10.2010  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив