Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Дадени отговори - личен профил

Успешно добавено в бележника!

Изпрати съобщение

Амброзио Йорданов

3195
точки

Брокер

80
кредити

"За всичко винаги има начин"

Отговори: 44 Съвети: 5 Посещения:6420
Въпроси: 0 Публикации: 2 Коментари: 0
Website: http://www.realpro.bg
Фирма: РеалПро - агенция на купувача Още от тази фирма
Включи се към моята мрежа: https://ceb.bg/index/register/inv/680 - Линк за покана
Дадени отговори: 44
Такса по т. 20 от тарифата по ЗЧСИ
Здравейте, бях собственик на 5/6 от имот, който заради съдебна делба беше изнесен на публична продан. Вещото лице даде оценка на имота 126 000 лв. В крайна сметка имотът беше закупен отново от мен на цена 68 484 лв., на четвърти търг. Сега ЧСИ ми начислява една безумно висока такса по т. 20 от тарифата по ЗЧСИ, която аз не мога да проверя дали е коректна, поради факта, че в тази точка пише следното "събира се такса в р-р на 1,5% в/у по-малката сума от цената на описаната вещ". Въпросът ми е какво означава в моя случай "по-малката сума"? Т.е. тази такса върху 126 000 ли се изчислява или в/у 68 484 лв. или може би в/у началната цена при първия търг, която беше 95 100 лв.
Раздел:

Данъци и такси

Населено място:

София

Зададен на: 21.11.2013
 

Отговор на Амброзио Йорданов : Здравейте Госпожо Иванова, Вие сте закупилио имота за 68484 лв. Дължите 1.5% ву тази сума по т.23 за издаване на постановлението за възлагане. По отношение на т.20 ви се удържа сумата 1.5.% в/у 68484 лв - 1/5 от тази сума или 68484х0.015=1027.26 лв-1/5 от 1027.26 =/205.45 лв / = 821.81 за направения опис на имуществото. Сумата 68484 лв е по малката сума от от цената 126000 лв.тарифата по ЗЧСИ. Задайте още въпроси за да ви отговорят повече специалисти. За коментар пишете в секция "отговор". Ако имате още въпроси, които не желаете да са публично достояние кликнете в профила ми и изпратете лично съобщение. Успех!

Дата на отговора: 13.03.2015  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Разпределение след публична продан
При публична продан на имот се явяват 15 човека, пет от които са съсобственици. Започва процедура по наддавателните предложения без устно наддаване. Задатъкът е 9000 лв. Първият участник е външен и не плаща цената. Вторият е един от съсобствениците с недължим задатък, който също не плаща цената. Третият е външен участник и също не плаща. Плаща четвъртият по ред. В изготвеното Разпределение за дължимите суми на съсобствениците включва ли се за разпределение и сумата на недължимия задатък на съсобственика, който не е платил цената на имота, т.е. 27 000 или 18 000 лв. е сумата от задатъците? Има ли нормативен акт, в който това е описано? Благодаря за усилието да ми отговорите! Галя Марева
Раздел:

Продажба на имот

Зададен на: 13.01.2014
 

Отговор на Амброзио Йорданов : Здравейте Госпожа Марева, Цената на която имота се счита продаден е сумата която е предложил четвъртия надавач, а не тази на последния който е спечелил търга ,но се е отказал. Купувача внася сумата която е обявил, като си спада внесения задатък. Задайте още въпроси за да ви отговорят повече специалисти. За коментар пишете в секция "отговор".Ако имате още въпроси, които не желаете да са публично достояние кликнете в профила ми и изпратете лично съобщение. Успех!

Дата на отговора: 13.03.2015  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Публична продан
Ако съм един от собствениците на имота, предмет на търга, и го спечеля, каква сума трябва да внеса - цялата или цялата минус сумата на моя дял?
Раздел:

Покупка на имот

Населено място:

София

Зададен на: 30.01.2014
 

Отговор на Амброзио Йорданов : Здравейте Госожа Dotcheva, Трябва да внесете цялата сума. ЧСИ ще разпредели частите и ще си получите вашата част. Задайте още въпроси за да ви отговорят повече специалисти. За коментар пишете в секция "отговор".Ако имате още въпроси, които не желаете да са публично достояние кликнете в профила ми и изпратете лично съобщение. Успех!

Дата на отговора: 13.03.2015  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
1. Общ вход на жилищен имот, обитаван от две семейства; 2. Отстояния при строеж на сграда
1. Собственици сме на етаж от къща, придобит чрез публична продан. Другият съсобсвеник не ни допуска до основния вход на къщата, вече ще станат 10 год. Заградил се е с мрежи... Съсобственикът не желае да направим делба на имота (с бившия собственик сами са си направили делбата като той не е имал претен. и така сам си ползва входа и не ни допуска до него). Опитвахме с добро - когато се нанесохме му предложихме да направим общ вход, който да е удобен и за двете семейства, но 10 год. само обещания. Как да постъпя, за да придобия законното си право на вход? Моля за Вашия компетентен съвет. 2. В същото време съсобственикът ни започва строителство на жил. сграда без да е искал разрешение от нас. Сградата ще се строи пред единствения прозорец на една от стаите ни (собственици сме на първи етаж), което означава, че там светлина никога няма да има. Какви са мин. изисквания за отстояние между две жилищни сгради /няма да е лятна кухня/. Какви са правата ни в случая? Благодаря предварително! Спорен ден!
Раздел:

Правни казуси

Населено място:

София

Зададен на: 15.05.2014
 

Отговор на Амброзио Йорданов : Здравейте Госпожа Петкова, Съсобственика ви има сериозна причина да не уважава вашите желания. Може би той е искал да купи имота, но е изчаквал да му падне цената, а вие сте купили имота и сте му попречили. Може да иска да ви принуди да му продадете имота евтино. Един Господ знае какво му е в главата на този човек. Моят отговор е: Трябва ви опитен човек който може да води успешни преговари. Задайте още въпроси за да ви отговорят повече специалисти. За коментар пишете в секция "отговор".Ако имате още въпроси, които не желаете да са публично достояние кликнете в профила ми и изпратете лично съобщение. Успех!

Дата на отговора: 13.03.2015  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Имот
В имот публична държавна собственост наемател построи сграда със собствени средства, но всички разрешения са издадени на името на предприятието. В момента се сменя статута на земята на частна държавна как може наемателя да закупи земята без търг. Може ли сградат да му се прехвърли от предприятието.
Раздел:

Правни казуси

Населено място:

София

Зададен на: 07.01.2015
 

Отговор на Амброзио Йорданов : Здравейте Господин Драган, Положението, което описвате е сложно. Има много обстоятелства, които трябва да се изясняват. Трява в доста опитен адвокат, които да се бори за вашата кауза. Моят съвет е да се запишете за приемното време на областния управител и да поговорите кротко с него, ако успеете да го спечелите за вашата кауза, той ще ви помогне. Колкото до въпроса да закупите земя без търг е незаконно и затова е невъзможно по общата процедура. Задайте още въпроси за да ви отговорят повече специалисти. За коментар пишете в секция "отговор". Ако имате още въпроси, които не желаете да са публично достояние кликнете в профила ми и изпратете лично съобщение. Желая ви успех.

Дата на отговора: 13.03.2015  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив