Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Дадени отговори - личен профил

Успешно добавено в бележника!

Изпрати съобщение

адв.Галина Чанкова

1659
точки

Адвокат

200
кредити

Dum spiro spero!

Отговори: 136 Съвети: 0 Посещения:1981
Въпроси: 0 Публикации: 0 Коментари: 0
Website: http://www.chankova.com
Фирма: адвокат Галина Чанкова
Включи се към моята мрежа: http://ceb.bg/index/register/inv/6473 - Линк за покана
Дадени отговори: 136
Място на изплащане на рента
Здравейте! Получаваме рента от земеделска земя, която не е в рамките на града. Всяка година трябва да ходим до селото, където е земята. Фирмата на арендатора е в града, но продукцията и парите не ни ги изплаща в града, а ги доставя във въпросното село и то поетапно. В пункта, където ги доставя няма телефон. Отдавна собствениците на земя не живеят в селото. Някои са в града, други са в Плевен, Шумен, Айтос, Омуртаг... Понякога се налага да ходим по 2-3 пъти до селото, за да ни кажат, че рентата свършила, парите са раздадени и не знаят кога ще е следващата доставка. Говорихме с арендатора, рентата да се изплаща в града, където е фирмата. Той отказа под предлог, че от Министерството наредили рентата да се изпраща по селата. Има ли такава наредба и задължително ли е рентите да се изплащат там, където е земята? При положение, че собствениците отдавна не живеят там и всяко едно ходене до въпросното село е свързано с разход на време, пари, нерви, пътуване. Благодаря предварително за отговора!
Раздел:

Земеделска земя

Населено място:

Търговище

Зададен на: 13.11.2017 Последен отговор: 19.11.2017
 

Отговор на адв.Галина Чанкова : Здравейте! Няма налице подзаконов нормативен документ - постановление или наредба, по силата на която да се указва точно мястото на изплащане на рентата. На практика всичко е въпрос на организация. След като знаете кой е арендатора, поискайте телефон на неговото деловодство и периодично се свързвайте по телефон, за да се информирате на коя дата ще има плащане, къде, от колко до колко часа и се уговорете предварително. Това е разпространената практика в цяла България. Успех Ви пожелавам! С уважение, адв.Чанкова София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1 телефон 0887 201 222

Дата на отговора: 19.11.2017  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори
Данък на откраднат автомобил
Здравейте, През 06.2014 г. ми откраднаха колата, която имаше застраховка каско и застрахователите прибраха малък и голям талон и ключовете. След около 5-6 месеца, когато излезе прокурорското постановление ми изплатиха обезщетението и мислех, че вече всичко е приключило... Оказа се обаче, че е трябвало да сваля колата от отчет в КАТ и общината, направих го през 08.2016 г. Сега от община Дупница ми търсят данъци за цялата 2015 и до 08.2016 г. Разбрах, че имат основание за това нещо, но ми се вижда нелогично да плащам данъци за нещо, което ми е било противозаконно отнето и съм бил лишен от възможността да го ползвам. Има ли възможност тези данъци да отпаднат в съда?
Раздел:

Данъци и такси

Населено място:

Кюстендил област

Зададен на: 10.11.2017 Последен отговор: 19.11.2017
 

Отговор на адв.Галина Чанкова : Здравейте! Заплащането на данък върху МПС е уредено от чл.52 до чл.61 в Закона за местните данъци и такси. Всеки собственик заплаща такъв, докато не бъде прекратена регистрацията на автомобила в КАТ. Питането Ви е резонно и логично, но за съжаление на мен не ми е позната практика, когато при наличие на такъв казус да се освобождава от задължение собственика. И в практиката си като адвокат съм имала такъв казус и независимо от Постановлението на Прокуратурата, собственикът продължи да заплаща данъка, докато не беше прекратена регистрацията в КАТ. С уважение, адв.Чанкова София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1 телефон 0887 201 222

Дата на отговора: 19.11.2017  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори
прилежаща площ от земята за ползване от суперфициарите в двуежана жилищна сграда
Здравейте, собственик съм на първи жилищен етаж от двуетажна къща етажна собственост, собственик на дворното място УПИ е 130 кв.м. с граници от 2 страни улици. до стената на първи етаж има прилепена паянтова постройка служеща за гараж и с покрив от етернитови или азбестови платна. Мога ли да предявя претенции за премахването и . Каква прилежаща площ мога да ползвам за обслужване на сградата. Държа да отбележа, че само тази част е свободна и от тази страна мога да ползвам входа за пренасяне на материали, да тупам, обемни предмети.
Раздел:

Правни казуси

Населено място:

Монтана област

Зададен на: 15.11.2017 Последен отговор: 19.11.2017
 

Отговор на адв.Галина Чанкова : Здравейте! Бих искала да отговоря на запитването Ви, но в него е налице непълнота на необходими факти, за да получите изчерпателен отговор. Не става ясно, след като сте собственик на първи етаж от къщата, съсобственик ли сте на дворното място? Не става ясно, тази, както наричате "паянтова постройка" в действителност ли е такава, или представлява отделна собственост? Налице ли са документи за нейното построяване, или е изградена без никакви такива? Съветът ми към Вас е да конкретизирате питането си и тогава ще получите отговор. С уважение, адв.Чанкова София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1 телефон 0887 201 222

Дата на отговора: 19.11.2017  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори
Разваляне на покупко-продажба на апартамент
Добър ден, Предстои продажба на апартамент, който се намира в етажна собственост в която всички собственици са подписали решение, че не искат в ЕС да има апартаменти отдадени за офис. Потенциалните клиенти не знаят за тази спо- годба между съседите и ако продавача не ги предупреди, а те научат пост- фактум и основната им цел е да бъде офис - може ли това да е основание за разваляне на сделката? Благодаря предварително
Раздел:

Продажба на имот

Населено място:

София

Зададен на: 13.11.2017 Последен отговор: 14.11.2017
 

Отговор на адв.Галина Чанкова : Здравейте! След като става въпрос за апартамент, решението на ОС не може да е аргумент, за да бъде съборена сделката. Решението на ОС би било важен фактор, ако ставаше въпрос за общо помещение на ЕС С уважение, адв.Чанкова телефон 0887 201 222

Дата на отговора: 14.11.2017  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори
Проблем с данъчна оценка!
Здравейте, Моля за Вашето компетентно мнение по следният казус!През м.март 2017г. изплатих цялата сума по Договор за покупко-продажба на имот!След 4 месеца,след многократно настояване от моя страна за прехвърляне на собствеността на имота пред нотариус ,собственикът на имота извади данъчна оценка 2пъти по-голяма от продажната цена.Т.к аз не съм съгласна с посочената в нея нереално висока сума,собственика на имота ми каза да подам жалба срещу данъчната оценка!Въз основа на тази жалба,ще назначат комисия от оценители на имота,и ще се издаде нова данъчна оценка,въз основа на която да се платят всички данъци такси свързани с прехвърляне на собствеността!Въпросът ми е:Това ли е правилният ред за нова данъчна оценка? Благодаря Ви за вниманието! С уважение, Светлана Янкова monika04@abv.bg
Раздел:

Покупка на имот

Населено място:

Пазарджик област

Зададен на: 14.11.2017 Последен отговор: 15.11.2017
 

Отговор на адв.Галина Чанкова : Здравейте! Защо изобщо сте тръгнали в такава линия - да оспорвате размер на данъчна оценка? Грешка е! След като сте превели цялата сума на продавача и той не е искал сключване на договор за покупко-продажба , веднага е трябвало да поискате от съда да признае, че е налице валидна сделка, т.е. един установителен иск и да приключи всичко. Има съмнителни неща във фактите, които посочвате - как, за какъв период от време данъчната оценка е станала два пъти по-висока? Не става ясно. Ако сте изплащали в продължение на години - тогава , може би да. Но, ако изплащането е било в рамките на година - тогава не става ясна причината. В крайна сметка, мисля, че нещата могат да се оправят, но е нужно да се обърнете и към адвокат и под негово ръководство да завършите започнатото. Успех Ви пожелавам! С уважение, адв.Чанкова София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1 телефон 0887 201 222

Дата на отговора: 14.11.2017  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори

Тагове

нотариален
  

сделка

  
договора
  
идеална
  
помежду
  
година
  
общо
  
събрание
  
решение
  
става
  
заплаща
  
такса
  
проект
  
делба
  
части
  
по-малки
  
недвижим
  

имот

  
цена
  
данъчната
  
незаконосъобразно
  
декларация
  
отговорност
  
давността
  
прекъсва
  
действие
  
изпълнително
  
длъжника
  
жилището
  
зоси
  
наследство
  
разходите
  
изцяло
  
купувача
  
конструкцията
  
разрешение
  
строеж
  
технически
  
техническият
  
ръководител
  
обектът
  
въвеждане
  
експлоатация
  
категория
  
документите
  
него
  
наследството
  
години
  
съпругът
  
наследява
  
получава
  
площ
  
самостоятелни
  

договор

  
брак
  
застрояване
  
проектиране
  
въпрос
  
задължително
  
разделяне
  
следва
  
процедура
  
екате
  
сметки
  
леля
  
вторият
  
съпруг
  
право
  
осъществена
  
запор
  
разберете
  
жилище
  
брака
  
собственост
  
съгласието
  
другия
  
част
  
брат
  
член
  
дарение
  
документи
  
земя
  
земята
  
адвокат
  
документ
  
продавача
  
платен
  
данък
  
данъкът
  
новият
  
собственик
  
общината
  
наследниците
  
отново
  
предварителният
  
сделката
  
вписване
  
регистър
  
вписванията
  
майка
  
тогава
  
наследодателя
  
сестра
  
имоти
  
жилищно
  
2003
  
нормативите
  
разстоянията
  
сградите
  
страничната
  
граница
  
урегулирания
  
поземлен
  
най-малко
  
границата
  
разстояния
  
сгради
  
ромското
  
семейство
  
устна
  
договорка
  
собственика
  
имота
  
момента
  
издаването
  
удостоверение
  
търпимост
  
строежа
  
наемател
  
предмет
  
производство
  
месечен
  
срок
  
придобиване
  
жалба
  
свързан
  
площта
  
между
  
скица
  
регулация
  
енергото
  
етаж
  
наследници
  
деца
  
смъртта
  
виза
  
софия
  
аренда
  
съсобственик
  
теленор
  
отказ
  
баща
  
2017
  
закона
  
ползва
  
такъв
  
телефон
  

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив